27 Piknik Naukowy za już nami

2024-07-02 06:48:58

‼️27. Piknik Naukowy  Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik za namij💥💥💥

To była fantastyczna przygoda‼️

Uczennice i uczniowie Saskiej Szkoły Realnej już po raz drugi mieli swoje stoisko w  Strefa Kultowych Eksperymentów , na którym zaprezentowali setkom odwiedzających działanie takich doświadczeń jak:

📌Niewidzialny atrament - napiszcie wiadomość niewidzialnym atramentem.

📌Niezniszczalna szklanka - kubek na sznurku pomoże Wam zrozumieć, jak działa wahadło.

📌Klapkofon - zagrajcie na klapkofonie - instrumencie perkusyjnym, zbudowanym z rur PVC.

📌Balonowy szaszłyk - zróbcie balonowy szaszłyk.

📌Badanie ślepej plamki - przekonajcie się, jak wpływa na nasze widzenie ślepa plamka.

📌Głośne-ciche sprężynki - jak brzmi sprężyna? Posłuchajcie.

📌Żyroskop - siądźcie na obrotowym krześle i poznajcie zasadę działania żyroskopu.

📌Niewidzialne naciski - poznajcie potęgę ciśnienia, eksperymentując z nurkiem Kartezjusza i balonem w butelce.

📌Tonąc na pustyni - czy można utonąć na pustyni?

To był niezwyke pracowity dzień ale nagroda była liczna frekwencja i zadowolenia naszych odwiedzających <3

Do zobaczenia za rok

Krótka relację z tego wydarzenia znajdziecie równiez tu: https://www.facebook.com/reel/1002368698219271