Nasze uczennice i nasi uczniowie w siedzibie CD PROJECT RED testowali gry

2023-11-07 10:31:44

Uczniowie Liceum Saska Szkoła Realna uczestniczyli wraz z uczniami jeszcze dwóch szkół ponadpodstawowych w zajęciach w FutureGames Warsaw. Jest to filia szwedzkiej szkoły, która kształci twórców gier komputerowych.

Partnerem strategicznym szkoły jest CD Project Red.

Podczas nauki studenci Futuregames_Poland Warsaw tworzą swoje własne gry, które później podlegają testom. Przy każdym projekcie współpracują artysta, designer i programista.

Właśnie w role testerów gier wcielili się nasi uczniowie. Mogli z pierwszej ręki usłyszeć o tym, jak powstają gry komputerowe.

Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda współpraca w takich zespołach oraz na czym polegają konkretne funkcje w zespole. Warto dodać, że w skład zespołów wchodzą studenci z FutureGames Warsaw i Futuregames Malmo, także komunikacja studentów i uczniów podczas spotkania odbywała się w języku angielskim.

FutureGames Warsaw ma siedzibę w Kampusie CD Projekt, więc w przerwie odwiedziliśmy siedzibę CD PROJEKT RED.

Dziękujemy pracownikom i studentom FutureGames Warsaw za wspaniałe przyjęcie oraz rozwijające i ciekawe doświadczenie.