M

Zofia Magier

WICEDYREKTORKA DS ROZWOJU INNOWACYJNYCH METOD PRACY, NAUCZYCIELKA BIOLOGII

Fascynuję się ewolucją i przystosowaniami organizmów do środowiska. Uwielbiam się uczyć, zadawać pytania i eksperymentować. Podejmuję się wielu działań i często jestem w biegu, choć zawsze znajdę czas, żeby z uwagą obserwować pełzanie dżdżownicy, analizować wzory zacieków na murach czy powąchać mijany jaśmin. Uważam, że zrozumienie zagadnień omawianych na biologii jest kluczowe, żeby zadbać o siebie i o planetę, za którą jesteśmy odpowiedzialni, a uważna obserwacja przyrody zachwyca i podpowiada rozwiązania trudnych, ludzkich problemów. To dla mnie przyjemność i zaszczyt towarzyszyć i być świadkiem rozwoju innych. Nie mogę się doczekać naszych wspólnych dociekań, rozważań i dyskusji! 

Szymon Święcicki

GEOGRAFIA

Interesuje mnie jako nauka bardzo namacalnie i bezpośrednio zajmująca się otaczającym nas światem. Najchętniej zajmuję się tematami związanymi z ekologią, krajoznawstwem i geografią miast. Na lekcjach staram się pokazać, że wiedza, którą trzeba w siebie wtłoczyć, ma zastosowanie w życiu codziennym i faktycznie może się do czegoś przydać. Poza pracą w szkole zawodowo zajmuję się także tworzeniem gier, a w czasie wolnym najbardziej lubię grać w piłkę (gram w amatorskiej drużynie Laga Warszawa) i oglądać mecze.

Kacper Dębski

FIZYKA

Jestem fizykiem, znajdującym się na etapie między zakończeniem pisania doktoratu a dalszą pracą naukową. Czekając na obronę pracy doktorskiej na temat ,,relatywistycznych aspektów czasu w mechanice kwantowej’’, postanowiłem skorzystać z okazji, by spróbować swoich sił w edukacji. Już od początku studiów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego udzielam korepetycji z fizyki oraz matematyki na wszystkich poziomach edukacji. Podczas doktoratu z zamiłowaniem prowadziłem ćwiczenia, ucząc studentów między innymi mechaniki kwantowej oraz teorii względności. Mam nadzieję, że moje zajęcia staną się ciekawą formą wprowadzenia do fascynującego świata współczesnej fizyki, w którym upływ czasu nie jest zawsze taki sam, a cząstki elementarne mogą być jednocześnie w wielu miejscach.

Katarzyna Rucińska

CHEMIA

Jestem absolwentką Wydziału Chemicznego na Politechnice Warszawskiej. W 2019 roku obroniłam pracę doktorską w temacie chemii polimerów biodegradowalnych.

Jestem pasjonatką chemii już od najmłodszych lat. W szkole podstawowej zrobiłam olimpiadę z chemii, a już w liceum rozpoczęłam pracę korepetytora, którą kontynuowałam w czasie studiów i potem podczas pracy naukowej.

Łączę pracę badawczą z nauczaniem i wiem, że jest to moją pasją. Jestem autorką publikacji oraz patentów w temacie wykorzystania materiałów polimerowych w praktyce.

Prowadzę projekty naukowe oraz prowadzę zajęcia dla studentów. Lubię pokazywać swoim uczniom świat przez pryzmat chemii, bo przecież cały świat wokół nas i w nas to chemia. Pokazywanie zależności właściwości związków od ich budowy,
analizowanie praw chemicznych, zagłębianie się w odkrycia historyczne pozwalają ukazać jej piękno. Dzięki niej mamy leki, materiały i obecną technologię. Przez lata pracy byłam nauczycielem w wielu szkołach państwowych i prywatnych tj. LXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza, The British School Warsaw (A Nord Anglia Education School)czy International American School (IAS).

Prywatnie jestem wielbicielem sportów wszelakich (roweru, jogi, żeglarstwa, łyżew, pływania) oraz podróży. Pasjonuję się tez wszelkimi ekologicznymi technologiami: kosmetykami i materiałami. Lubię poczytać dobrą książkę, pójść na wartościowa sztukę lub wystawę, a także obejrzeć interesujący film.

Urszula Drwęcka 

BIOLOGIA

Dawno temu odkryłam, że najbardziej w życiu lubię mieć kontakt z przyrodą, uczyć się i dzielić się wiedzą. Cieszę się, że każdą z tych rzeczy mogę robić w swojej pracy. Ucząc biologii z jednej strony próbuję pokazać, że świat ożywiony jest piękny, z drugiej wspierać uczniów w rozwoju, odkrywaniu siebie i własnych potencjałów.