M

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/24

2023-09-12 16:26:49

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! To już nasz trzeci rok z Wami.

 
Najpierw trzeba było serdecznie przyjąć najmłodszych licealistów. Klasy pierwsze wspólnie zbudowały statek, którym wyruszyliśmy na edukacyjną przygodę. Nie zapomnieli nawet o kamizelkach ratunkowych dla nauczycielek i nauczycieli. Dziękujemy 🙂
Oficjalny początek roku odbył się w Teatrze Powszechnym. Wszystkich powitała dyrektorka Saskiej Szkoły Realnej Dorota Robinska i przedstawiła zespół SSR.
Nauczycielki i nauczyciele przywitali się z młodzieżą, a o wartościach, którymi kieruje się szkoła, opowiedziała nowa wicedyrektorka Agnieszka-Mysiak Wrzeszcz. O wspólnocie, ciekawości świata, radości z bycia razem, uważności, autentyczności, wolności, odpowiedzialności i odwadze w działaniu.
Wolność, odpowiedzialność i odwaga to filary demokracji, dlatego zaprosiliśmy dzisiaj gościa specjalnego - dr Hannę Machińską - prawniczkę, byłą zastępczynię rzecznika praw obywatelskich, działaczkę społeczną.
Doktor Hanna Machińska wygłosiła wykład na temat praworządności i praw człowieka.
Mówiła o odpowiedzialności za świat, który tworzymy, o odpowiedzialności za demokrację i o odpowiedzialności za drugiego człowieka.
I o sprawczości. Mamy przecież wpływ na rzeczywistość, w której żyjemy.
Nie bądźmy obojętni i nie przyzwyczajajmy się do zła. Róbmy dobro!
Po oficjalnym rozpoczęciu roku przenieśliśmy się do szkoły na piknik. Było słonecznie i smacznie. Zjedliśmy 55 kartonów pizzy 🍕🍕🍕(to nowy oficjalny rekord szkoły😁)
Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!

Galeria