Warsztaty chemiczne z dr Zbigniewem Szydło

2023-03-31 16:39:58
Dwudniowych warsztaty chemicznych za nami!
Nasi pierwszoklasiści mieli dziś okazję poznać dr. Zbigniewa Szydło, cenionego wykładowcę i nauczyciela chemii, który na co dzień pracuje w High Gate School w Wielkiej Brytanii.
Pierwsza część spotkania została poświęcona historii odkrycia tlenu. Dowiedzieliśmy się, że zajęło to ok. 200 lat! Po wykładzie nasi uczniowie wzięli udział w niesamowitym pokazie chemicznym! Wspólnie odbyli lekcję chemii pełną magii, kolorów i... wybuchów! Lekcję, która, jak wielu z nich mówiło, zainspirowała ich i zachęciła do dalszego pogłębiania wiedzy o tej niezwykłej dziedzinie nauki. Oklaskom i zachwytom nie było końca! Jutro dzień drugi! Już nie możemy się doczekać!

ANDREW ZBIGNIEW SZYDŁO
Urodzony i mieszkający w Londynie nauczyciel i popularyzator chemii, pasjonat pracy z młodzieżą, absolwent Imperial College i University College London, doktor historii i filozofii nauki. Od 1975 roku uczy chemii w Highgate School w Londynie. Prowadzi swoje pokazy i wykłady w Royal Institution w Londynie, University College London, Cambridge University, Durham University. Jego pokazy są ciekawe, dynamiczne i zawsze wzbudzają duże zainteresowanie